top of page
ORTOPEEDILINE OSTEOPAATIA
shutterstock_1492778843.jpg

Ortopeediline osteopaatia on kaasaegne manuaalteraapia, mis keskendub inimese luustiku, lihaste ning liigeste probleemide kiirele ning efektiivsele ravile.

Teraapia parandab otseselt liigeste ja lihaste liikuvust ning selle tulemusena taastub õige info liikumine erinevate retseptorite ja kesknärvisüsteemi vahel. Sellest tulenevalt kohaneb organism muutustega ning taastub õige kehahoiak, kaovad lihaspinged ning valud. Kuna ortopeediline osteopaatia keskendub n.ö. keha enda võimele paraneda ning taastuda, siis sobib see antud teraapiavorm peaaegu kõikidele inimestele.

Ortopeedilise osteopaatia eesmärk on leida peamine põhjus, mis tingib inimese kehas füsioloogilisi ja neuroloogilisi vaevuseid (haiguse tagajärjel tekkinud komplikatsioonid, traumad, sundasendid, äkilistest liigutustest kaasunud lihasvalud, närvivalud, valeasendid, raskuste tõstmise tagajärjel tekkinud lihaspinged, organismis toimuvad muudatused, kiire kasvufaas, vanadusega kaasnevad iseärasused organismis, sportimine, rasedus, ülekoormus jne). Põhjuseid võib olla väga erinevaid ning iga kliendi probleemile lähenetakse individuaalselt.

Ortopeediline osteopaatia alustas tegevust 2016. aastal eesmärgiga pakkuda klientidele nii Eestis kui ka Soomes kaasaegset ning toimivat manuaalteraapiat. Ortopeediline osteopaatia on aastate jooksul osteopaatiast välja arenenud teraapia vorm, mis pöörab suuremat tähelepanu ortopeedilistele lahendustele. Kombineerides tugevused nii osteopaatiast kui ka ortopeediast on saavutatud meetod, mis toetab kliente väga paljude terviseprobleemide lahendamisel. 

Ortopeediline osteopaatia aitab järgnevate terviseprobleemide korral:

seljavalu

kaelavalu

peavalu

tasakaaluhäired

õlaliigese valu

käeliigese valu

puusaliigese valu

jalaliigese valu

käte ja jalgade tundlikkuse langemine

rindkere valu

üldised lihaskrambid, lihaspinged, lihasvalud

sundasendist tekkinud komplikatsioonid

traumadest taastumine

sporditraumad

rühiprobleemid

lastel kiire kasvufaas

liikumisprobleemid

liigeste operatsioonieelne teraapia

liigeste operatsioonijärgne taastumine

rasedusaegsed alaselja vaevused

sünnitusjärgne taastumine

Osteopaat saab teadlikult muuta ravivõtteid, kui kliendi tervislik seisukord seda vajab. Siiski peaks arvestama, et osteopaadi vastuvõtule ei ole soovitav tulla ägeda põletiku, destruktsiooni (kasvaja ja kasvajast tingitud muutused), tugeva osteoporoosi, degeneratsiooni, deformatsiooni ja hüpermobiilsuse korral.

Täiendavate küsimuste korral võtke meiega ühendust telefoni või e-posti teel.

Meist: My Practice

MEELIS LAUPA

IMG_6241.png

Meelis Laupa on sertifitseeritud ortopeediline osteopaat ning on lõpetanud nelja-aastase väljaõppe Ortopeedilise Osteopaatia koolis (Ortopedisen Osteopatian Koulutuskeskus) Helisingis, Soome Vabariigis. Ta on tegelenud erinevate manuaalteraapiavormidega alates 2003. aastast ning kombineerib ligi 20 aasta jooksul omandatud teadmisi saavutamaks efektiivne ravitulemus igale kliendile. Ta on spetsialiseerunud struktuursele ja funktsionaalsele osteopaatiale ning keskendub peamiselt  kaela-, selja- ja liigeste teraapiale.

​"Ortopeediline osteopaatia on muutnud nii minu enda kui ka paljude minu patsientide elu. Inimorganism on niivõrd imeline terviklikult toimiv süsteem, mida tuleb usaldada. Mul on hea meel, et saan igapäevaselt rakendada oma teadmisi ja oskuseid ning aidata kliente, kes esmalt tunnevad ennast lootusetus olukorras."

 

Meelis Laupa

Ortopeedilise osteopaatia asutaja ja juht

Vastuvõtt eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Meist: My Practice
bottom of page